obr


zpět na úvod
kdo jsem
zajímavosti

kontakty

strom


Cesta k rovnováze... 


osobní rozvoj, šamanská léčba a rituály, práce s podvědomím, přírodní bylinková léčba, masáže - léčba energií a dotekem.


foto

Terapie a masáže

 První masérský kurz na sportovní masáže jsem dělal někdy v devadesátých letech. Nikdy jsem se masážím nevěnoval profesionálně, vždy pouze pro radost, příp. v rámci práce. Průběžně mě potom potkali různé druhy reflexních masáží a začal jsem se zajímat o akupresuru, shiatsu, práci s bioenergií a další východní léčebné směry.

 Před pár lety mě oslovily tantrické masáže. Oslovily mě tak, že po krátké době jsem se pustil do výstavby masérny. Tantra vstoupila do mého životů a začali se dít věci. Rychle došlo k výrazné změně myšlení, změnily se priority a žebříček životních hodnot. Začal jsem vnímat, jak masáže působí na ostatní a uvědomil jsem si jejich obrovský potenciál co se týče léčby nejen ducha, ale i těla. Začal jsem se více zajímat o psychosomatiku a přírodní léčbu. Vyvinul jsem vlastní systém masáží, který je kombinací jemných tantrických prvků uvolňujících mysl a důraznějších prvků z reflexních a zdravotních masáží, uvolňujících tělo. Postupem doby došlo k posunu od relaxační tantry k hlubším léčebným procesům spojených s vědomou sexualitou a prací s energiemi. Asi hlavní inspirací pro mě z počátku byly moje vlastní zdravotní problémy.

Určitě velkou výhodou pro mě byla i 15 letá praxe ve zdravotnictví. Postupně jsem do masáží zapojil i svojí další velkou vášeň a to jsou bylinky a přírodní léčba. Masážní oleje a bylinné masti se staly nedílnou součástí péče o tělo, i o ducha. Intuitativně brzo následovalo zapojení dalších léčebných směrů jako jsou frekvenční terapie, aromaterapie a další.
  Sám na sobě jsem se nejlíp přesvědčil, že většina nemocí i úrazů má svůj původ v naší hlavě. Pokud je něco špatně s naší rovnováhou, tělo nám to dá najevo. Pokud si těchto signálů neumíme, nebo nechceme všimnout, signály zesílí a přijde nemoc, nebo úraz. Pokud člověk žije ve spěchu, neumí odpočívat a pořád se za něčím honí, není divu, že si tělo jednou řekne dost. Počátky se většinou řeší jako různé migrény, únavové syndromy, žaludeční vředy, kožní problémy, zácpy, nebo naopak průjmy...a pak máme dvě možnosti. Zamyslíme se a začneme sami ze sebou něco dělat, a nebo zajdeme k doktorovi a můžeme mít jistotu, že nám diagnostikuje nějakou ošklivou chorobu a začne do nás sypat různobarevné pilulky, pak další a další a hned je z nás další sponzor farmaceutického průmyslu.

foto   Velká část Vašich problémů a mojí práce souvisí s tzv.transformací, tedy s nalezením sebe sama, svého místa, svého poslání...Nikdy se nám nepodaří být ani zdraví, ani šťastní, pokud půjdeme proti sobě, tzn.budeme dělat věci, které jsou v rozporu s naším přesvědčením a naším vnitřním já. To uvědomění, že naše tělo a naše duše touží po něčem jiném, než po tom, co jim dopřáváme, to je na celé věci to nejtěžší. A v dnešní době to zní poněkud nemožně...potřeba finačního zajištění, stále se zvyšující požadavky na pracovní nasazení, neustálý stres...ale jde to. Záleží jen na tom, jak si nastavíme svůj svět a svojí hlavu. Začátkem změny je uvědomění.

Pokud máte nějaký problém, se kterým si nevíte rady, zkuste se ozvat, třeba se k nějakému řešení společně dopracujeme.

Moje filozofie je taková. V dřívějších dobách měli naši předkové problémy s věcmi, s kterými se dnes umíme hravě poradit. A naopak, netrápili se tím, čím se trápíme dnes. Proč se tedy neohlédnout za moudrostí našich předků a nevyužít přitom výdobytků naší doby..?


Pokud chceme cokoliv změnit, musíme samozřejmě začít u sebe, jinak to nejde. Musíme si uvědomit, co chceme a proč to chceme. Výbornou pomůckou je následují rovnice. Nevím, kdo jí vymyslel, ale je geniální...

VIZE x VNITŘNÍ NESPOKOJENOST x PRVNÍ KROK > ODPOR KE ZMĚNĚ

Informace o tantrických masážích najdete zde.